Regulāra finanšu analīze

Regulāra finanšu analīze

Regulāra finanšu analīze ir būtisks process, kas palīdz uzņēmumiem saprast savu finanšu stāvokli, novērtēt uzņēmējdarbības veiktspēju un izstrādāt stratēģiju turpmākajai attīstībai.

“Ikmēneša naudas plūsmas analīze mums dod skaidru priekšstatu par katras uzņēmuma nozares dzīvotspēju. Tā mēs ieraugām iespējas, kur varam ietaupīt vai nopelnīt vairāk.”

Aleksandrs Raubiško avatar
Aleksandrs Raubiško
ZS KLIĢENI

Kāpēc nepieciešama regulāra finanšu analīze?

Lai arī lielākā daļa faktoru, kas ietekmē ražošanas un pakalpojumu izmaksas, ir tirgus vadīti, regulāra finanšu analīze un pašizmaksas aprēķināšana joprojām ir vērtīga vairāku iemeslu dēļ.

Zinot savu produktu vai pakalpojumu pašizmaksas, var saprast savu peļņu un noteikt jomas, kur varētu uzlabot savas darbības. Pat ja nevar kontrolēt pārdošanas cenu (piemēram, piena iepirkuma cena), uzņēmums joprojām var ietekmēt ražošanas izmaksas, kontrolējot resursus un ražošanas prakses.

Piemēram, piena lopkopībā var novērtēt barības izmaksas un izvērtēt alternatīvas barības, kas varētu būt ekonomiski izdevīgākas. Var arī meklēt veidus, kā uzlabot govju veselību un produktivitāti, piemēram, ieviešot vakcinācijas programmu vai investējot jaunās slaukšanas iekārtās. Kontrolējot savas ražošanas izmaksas, var palielināt peļņu, pat ja iepirkuma cenas paliek zemas.

Sekojot līdzi produkcijas vai pakalpojumu pašizmaksai, var labāk saprast dažādu cenu un ražošanas stratēģiju riskus un ieguvumus. Piemēram, atkal ņemot par pamatu piena lopkopību, var izvērtēt investēt jaunā barības vai slaukšanas sistēmā, pamatojoties uz potenciāliem ilgtermiņa izmaksu ietaupījumiem, pat ja tas prasa sākotnēju ieguldījumu.

Visbeidzot, sekojot līdzi pašizmaksai un veicot regulāru finanšu analīzi, var arī pierādīt aizdevējiem un investoriem, ka uzņēmumā pamatīga izpratne par savu biznesu un tiek veikti pasākumi, lai pārvaldītu riskus un maksimizētu peļņu. Tas var palīdzēt nodrošināt finansējumu vai piesaistīt jaunas investīcijas.

Kā veikt regulāru finanšu analīzi?

Augot uzņēmumam lielākam, var būt sarežģīti izsekot visiem ienākumu kanāliem un izdevumu pozīcijām. Tomēr pilna laika darbinieks uzņēmumam vēl nav nepieciešams. Tāpēc mēs esam izstrādājuši pakalpojumu - regulāra finanšu analīze kā ārpakalpojums:

  • Bez papildus investīcijām. Par pamatu tiek izmantota esošā grāmatvedības uzskaite, kuru procesa laikā detalizējam kopā ar uzņēmuma grāmatvedi. Tāpēc nav nepieciešams investīcijas papildus sistēmās vai darbinieku apmācībā.
  • Pārskatāmi rezultāti. Rezultātus sagatavojam pārskatāmā formā. Izmantojot mūsu izstrādāto programmu, atskaites piemērojam uzņēmuma vajadzībām. Vairāk var uzzināt sadaļā BN DATA.
  • Pierakstīties jaunumiem

    Saņemt jaunumus par ES finansējumu un citām uzņēmuma attīstības iespējām savā epastā.

  • Ātra izpilde. Pārskatu sagatavojam 1-2 laikā pēc datu saņemšanas, lai klienti varētu ātri reaģēt uz iespējamām izmaiņām savā darbībā.
  • Rekomendācijas. Katram pārskatam pievienojam savus analīzi un novērojumus, kas piedāvā uzņēmumam skatu no malas.
  • Konfidencialitāte. Uzņēmuma dati tiek droši uzglabāti un piekļuve pārskatiem tiek regulēta ar lietotāja tiesībām.

Šis pakalpojums ir īpaši noderīgs uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums ir 1 līdz 5 miljoni EUR, kad finanšu pārvaldības sarežģītība palielinās, ir grūti saglabāt pārredzamību un izsekot ienākumiem un izdevumiem, bet pilna laika darbinieks vēl neatmaksājas.

LIAA un ERAF Logo
ERAF Darbības programma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana".
Līguma Nr. SKV-L-2023/223.
v.20240415